Obývacia miestnosť je časť domu alebo bytu, v ktorej trávime najviac času. Prijímame tam všetky návštevy a trávime tam čas s rodinou. Aj to je dôvod, prečo jej pri zariaďovaní venujeme toľko času. Veľmi dôležitú úlohu v tomto procese zohráva bytový textil, na čele so záclonami a závesmi.

Dôležitý je štýl.

V dnešnej dobe nám interiéry vo väčšine prípadov pomáhajú zariaďovať bytoví architekti. Na základe Vašich preferencií zvolia štýl, podľa ktorého sa bude zariaďovať celý interiér. Aj záclony a závesy musia ladiť s konceptom interiéru.

Pre každý interiér je vhodný iný typ závesného systému, iný spôsob šitia a riasenia dekoračných materiálov. V moderných interiéroch sa používajú hliníkové koľajnice, prípadne dizajnové v kombinácií s hladkou jednoduchou záclonou.

V závislosti od interiéru sa volí buď jednoduchý, menej nápadný záves na doladenie interiéru, a to v prípade, že je v miestnosti iný dominantný prvok, alebo sa môže zo závesu stať hlavný prvok celej miestnosti. V tom prípade zvolíme výraznejší vzor alebo farbu. Všetko je individuálne, a preto pre našich zákazníkov vyrábame závesné systémy, záclony aj závesy na mieru.

V obývačke sa pri výbere materiálov na záclonu a záves viac dbá na dizajn ako na funkciu. Často sa závesy do obývačky robia nezaťahovacie, len ako dekoračné pásy po stranách okna.

Čo sa týka zloženia materiálov, väčšina záclon a závesov sú zo 100% polyesteru. Pre náročnejších zákazníkov ale máme v ponuke aj krásne dekoračné materiály so zmesou viskózy a hodvábu.