Ponuka závesných systémov je veľmi široká. Pri ich výbere sa musíte rozhodnúť na základe funkcie, ktorú od záclon, resp. závesov očakávate. Zároveň treba zohľadniť aj štýl, v akom máte zariadený interiér.

Hliníkové koľajnice

Najpoužívanejší závesný systém sú hliníkové koľajnice. Tento typ je veľmi nenápadný. Jednoducho sa montuje, veľmi dobre sa ohýba. V ponuke je viac farieb, ale v 95% prípadov sa používajú biele koľajnice, ktoré ak sa správne ušije záclona, nie sú vôbec vidieť.

Vyrábame a ohýbame ich na mieru. V jednom kuse môžu byť v dĺžke až 6 metrov. Koľajnicových systémov je niekoľko typov. Okrem obyčajných môžu byť aj motorické, ovládané diaľkovým ovládačom alebo smartfónom. Ktorý typ sa hodí do Vášho interiéru, Vám poradíme pri obhliadke a zameraní interiéru.

Tyčové systémy

Stále veľmi populárne. Vyrábajú sa v priemeroch 16 mm, 19 mm a 25 mm. V ponuke sú nielen rôzne farby, tyče môžu mať aj rôznu dizajnovú úpravu. Príkladom je krútená alebo vrúbkovaná tyč. Spôsob uchytenia je buď stropný nosník, alebo klasický jedno a dvojnosník, ktorý sa montuje na stenu. Na tyčové systémy máme v ponuke rôzne dizajnové koncovky.

Veľmi obľúbené sú špeciálne hranaté dizajnové tyče Square, ktoré majú drážku na bežce. Hodia sa do moderných interiérov, ale napríklad aj do interiérov v industriálnom štýle.

Rímska roleta

Tento systém je ideálnym riešením na kuchynské okná. Hlavne, ak máte okno nad pracovnou doskou. Potiahnutím nekonečnej retiazky sa roleta zvinie pod seba v pásoch tak, aby Vám záclona pri práci nezavadzala, resp. aby ste ju nezašpinili. Rímske rolety sa dajú ušiť z väčšiny dekoračných materiálov. Jej maximálna šírka je 2 metre.

Japonské steny

Základom je hliníková koľajnica, ktorá môže mať v závislosti od počtu panelov 2, 3, 4, 5 alebo 6 drážok. Šírka panelov je od 50 cm do 100 cm. Materiál sa na panel pripevňuje suchým zipsom a v spodnej časti je ťažítko. Panely je možné ušiť zo záclonových a závesových materiálov. V prípade potreby sa môžu panely pozasúvať za seba.Toto riešenie je vhodné do moderných interiérov a veľmi dobre sa dá použiť aj na predelenie priestoru.

Ak si nie ste istí, ktorý systém je vhodný do Vášho interiéru, neváhajte nás kontaktovať. Prídeme na obhliadku, zameriame interiér a zvolíme správny závesný systém.