Black Out je najpoužívanejší záves do spální a detských izieb. Ak si radi dlhšie pospíte a potrebujete pri tom tmu, potom je tento typ závesu ideálnym riešením aj pre Vás.

Tajomstvo spočíva v čiernom vlákne, ktoré tvorí jadro materiálu. Vďaka tomu záves neprepustí do miestnosti až 95% slnečného žiarenia. Okrem toho tepelne izoluje miestnosť a pohlcuje hluk.

Vyrába sa v šírkach 140 cm, 150 cm, 280 cm a 300 cm zo 100% polyesteru. Niektoré druhy majú nehorľavú úpravu, čo je ideálna voľba pre hotely a penzióny. V ponuke nájdete širokú paletu farieb rôznych štruktúr a vzorov. V našej ponuke je aj niekoľko Black Out s detským motívom.

Najlepšie je kombinovať Black Out so stropnými koľajnicami, čim zabezpečíte dokonalé zatemnenie priestoru. Vo väčšine prípadov odporúčame ušiť záves na riasenku 1:1,5.

Starostlivosť o tento materiál je tiež jednoduchá. Treba ho šetrne oprať na 30 stupňov, jemne odstrediť a mokrý zavesiť. Svojou váhou sa sám vyrovná, takže ho netreba žehliť. Musíte ho ale do pračky vložiť pekne poskladaný.