Pri realizácii záclon a závesov poskytujeme kompletný servis, od zamerania priestoru, cez poradenstvo a výber závesných systémov, až po montáž a zavesenie hotových záclon a závesov. Ako jednotlivé kroky prebiehajú? Poďme si celý proces postupne priblížiť.

Prvý kontakt

Všetko začína už pri prvom kontakte. Či už ste sa o nás dozvedeli cez internet, alebo od známych, prvé kroky sú vždy rovnaké. Na mail nám pošlete približné rozmery okien, resp. stien s oknami a ich počet

Dobré je uviesť aj adresu realizácie pre presnejšie nacenenie dopravy a montáže (úplne stačí mesto). Ak máte vizualizácie, aktuálne fotografie, pôdorys, prípadne vašu predstavu realizácie, budeme len radi, ak nám ich pošlete v prílohe. Čím viac podkladov nám hneď na začiatku dodáte, tým presnejšiu predbežnú cenovú ponuku dostanete.

Rozmery na predbežnú ponuku

Dôležitá je výška strop – zem. Pri výške do 270 cm sa totiž spotreba materiálu počíta inak ako pri výške nad 270 cm. Väčšina materiálov sa vyrába vo výškach 280 cm. Na výšku 270 cm tak vieme pohodlne ušiť hotový záves. 

V ponuke máme, samozrejme, aj niekoľko materiálov s výškou 300 cm, z ktorých vieme ušiť záves na výšku aj 290 cm. Pri výškach stropu nad 290 cm sa musia materiály otáčať a zošívať, alebo sa použije materiál so šírkou 140 cm, ktorý sa taktiež zošíva.

Okrem výšky sú dôležité aj šírky (okna alebo celej miestnosti, ak chcete zakryť celú stenu aj s oknom). Nemusí to byť presne. Na predbežnú ponuku nám stačí vedieť rozmery s odchýlkou +- 15 cm. Pred realizáciou si to sami presne nameriame.

Zameranie a poradenstvo

Po schválení predbežnej cenovej ponuky si s vami dohodneme obhliadku vášho interiéru. Za zameranie sa platí záloha 100 €, ktorá sa následne odráta z ceny zákazky v prípade, že sa zákazka zrealizuje.

Na obhliadku prinesieme vzorky záclon, závesov a závesných systémov. Priamo vo vašom interiéri tak vieme vybrať tie správne materiály.

Podmienkou zamerania je, že zákazka musí presiahnuť 600 €. Ak je predbežná ponuka na menej ako 600 €, zameranie neposkytujeme. Musíte prísť s presnými rozmermi k nám do vzorkovne, kde vyberieme materiál a dohodneme všetky detaily.

Interiér následne zameriame a spoločne vyberieme vzorky materiálov. Ak už máte svoju predstavu o materiáloch, všetko ide rýchlo. Ak si neviete rady, čo by sa vám do interiéru hodilo, radi vám pomôžeme vybrať tie správne látky.

Po obhliadke, zameraní priestoru a výbere materiálov vám obvykle do 48 hodín od zamerania vypracujeme presnú cenovú ponuku. Ak vám cena vyhovuje, po jej schválení vám vystavíme zálohovú faktúru na približne 50 %, pričom doplatok sa platí po realizácii.

Šitie záclon a závesov

Po schválení cenovej ponuky objednáme vybrané materiály, ktoré k nám dorazia spravidla do 7 až 20 dní. Všetko záleží od výrobcu alebo značky, ktorú si vyberiete. Pre urýchlenie výroby máme aj niekoľko typov najpoužívanejších záclon a závesov skladom. 

Realizácia pri materiáloch na objednávku trvá 4 až 7 týždňov. Pri materiáloch, ktoré máme na sklade, sú to 2 až 4 týždne, podľa vyťaženosti dielne. Všetky záclony a závesy šijeme v našej dielni, ktorú máme vybavenú presne na tento účel. 

Po ušití sa záclony a závesy vyžehlia a pripravia na zavesenie. Kým sa záclony a závesy ušijú, budeme vás kontaktovať ohľadom montáže závesných systémov a dohodneme si termín na zavesenie hotových záclon a závesov. 

V niektorých prípadoch sa robí montáž systémov skôr, ako sa začnú šiť záclony, resp. závesy. Vo väčšine prípadov sa však záclony a závesy zavesia ihneď po montáži závesných systémov.

Montáž závesných systémov

Správny závesný systém a jeho odborná montáž je veľmi dôležitá. Kým sa šijú záclony a závesy, vyrobíme závesné systémy a následne ich namontujeme vo vašom interiéri. Nakoniec prinesieme a zavesíme vyžehlené záclony a závesy.

Koľko to všetko trvá?

Kompletná realizácia záclon a závesov s montážou trvá v priemere 2 až 8 týždňov od zaplatenia zálohovej faktúry. Všetko záleží od dostupnosti jednotlivých materiálov a našej aktuálnej vyťaženosti. O presných termínoch vám vždy dáme vopred vedieť.

Máte záujem o predbežnú ponuku? Vyplňte náš kontaktný formulár.