Závesy ušité na mieru pozdvihnú výnimočnosť vášho interiéru a dotvoria príjemnú atmosféru

Z praktického hladiska zlepšujú vnútornú akustiku a bránia prenikaniu svetla a hluku z vonku. Ak ich zladíte s okolitým nábytkom, vytvoríte si dokonalú harmóniu domova.

Závesy na mieru nemusia byť len jednoduchým kusom látky

Dim Out závesy

Názov dim out sa používa pri závesoch s látkami so 70 – 80 % nepriepustnosťou vonkajšieho svetla. Vďaka tomu sú ideálne na zatieňovanie obývačiek alebo spální, ak si v nich chceme vytvoriť príjemné šero, či takmer až tmu. Sú v rôznych farbách a vieme ich tak prispôsobiť vášmu interiéru.

Black Out závesy

Black Out závesy sú najčastejšie používané závesy do spální alebo detských izieb. Dokážu zabrániť prieniku až 95% svetla a vďaka tomu ich obľubujú práve tí, ktorí si vyžadujú pre dokonalý spánok úplnú tmu. V lete taktiež zabraňujú prenikaniu tepla dovnútra a v zime naopak znižujú únik tepla.

Moderné závesy

Sú už za nami doby, keď bol výber farieb, vzorov a materiálov obmedzený len na pár typov. V dnešnej dobe si môžete vybrať z veľkého množstva moderných a kvalitných materiálov. Či už túžite po nenápadných závesoch alebo chcete moderný záves, ktorý bude svojím dizajnom dominantou miestnosti.

Závesy na mieru sú nielen vkusnou dekoráciou vášho interiéru, ale praktickou a funkčnou clonou napríklad pred silným slnkom, ktoré svieti priamo do miestnosti a v lete ju prehrieva. Na mieru ušitý záves môžeme dokonale zladiť so záclonou, prípadne premyslieť a navrhnúť tak, aby naozaj všetko ladilo aj s nábytkom, vankúšikmi či inými bytovými doplnkami. V našej ponuke nájdete aj akustické a exteriérové závesy napríklad na terasu.

Vyskúšajte obľúbené japonské steny

Ak chcete zatieniť väčšiu plochu a zároveň chcete použiť modernú a elegantnú formu tienenia, sú japonské steny pre vás to pravé.  Vychádzajú z klasického štýlu japonských domov, kde posuvné panely často tvorili dvere, okná či priečky medzi jednotlivými miestnosťami. Nejde teda o obyčajný tieniaci element, ktorý nájdete kdekoľvek, ale o veľmi krásny a dizajnový prvok.

Japonské steny sú vlastne veľkorozmerné panely, v ktorých je medzi hornou a dolnou lištou natiahnutá látka. Uložené sú v konštrukcii, ktorá umožňuje kombinovať viac koľajníc pre viac panelov. Jednotlivé panely sa potom v pojazdoch zasúvajú za seba. Pokiaľ chcete v miestnosti viac svetla, zasuniete ich za seba a naopak, na večer ich jednoducho roztiahnete. Môžu sa zaťahovať ako opona do strán (na ľavú alebo pravú stranu) alebo jednoducho na stred. Ich veľkou výhodou je aj ich nenáročná údržba. Úplne postačí vysávač nastavený na najmenší výkon, ktorým jednotlivé diely ľahko povysávate alebo len vlhká handrička, ktorou ich utriete. Ďalšou výhodou je jednoduchá možnosť kombinácie panelov. Na výber je veľké množstvo rôzne svetlopriepustných látok, jednofarebných alebo so vzorom. Množstvo kombinácií je tak obmedzované len vašou predstavivosťou a vkusom.

Pozrite si naše realizácie

Hľadáte závesy, ktoré budú dokonale ladiť s vaším interiérom a zároveň budú praktické a funkčné? Kontaktujte nás a dohodnite si zameranie interiéru a výrobu závesov na mieru pre vašu úplnú spokojnosť. 

Články z nášho blogu

Ako postupujeme pri realizácii záclon a závesov

Ako postupujeme pri realizácii záclon a závesov

Pri realizácii záclon a závesov poskytujeme kompletný servis, od zamerania priestoru, cez poradenstvo a výber závesných systémov, až po montáž a zavesenie hotových záclon a závesov. Ako jednotlivé kroky prebiehajú? Poďme si celý proces postupne priblížiť.

Ako riasiť záclony a závesy

Ako riasiť záclony a závesy

Okrem funkčnosti zohrávajú záclony a závesy v interiéri aj dizajnovú úlohu. Základným prvkom, ktorý túto vlastnosť definuje, je riasenie. Existuje pritom niekoľko spôsobov, ako docieliť ideálne riasenie pre každý materiál.   Riasenie záclon Pravidelné riasenie...

Ako vybrať závesný systém

Ako vybrať závesný systém

Ponuka závesných systémov je veľmi široká. Pri ich výbere sa musíte rozhodnúť na základe funkcie, ktorú od záclon, resp. závesov očakávate. Zároveň treba zohľadniť aj štýl, v akom máte zariadený interiér. Hliníkové koľajnice Najpoužívanejší závesný systém sú hliníkové...

Používame materiály od svetových výrobcov

Naším cieľom je poskytovať kvalitné výrobky z kvalitných materiálov. Preto sa pri výbere materiálov sústreďujeme len na kvalitné a overené značky.

Hľadáte dokonalé závesy pre váš byt alebo dom? Neváhajte a kontaktujte nás.

Naši pracovníci vám radi poradia a pomôžu s výberom záclon alebo závesov pre váš interiér, vrátane zamerania a následnej odbornej montáže.

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Nahrať môžete súbory (.JPG, .PNG, .BMP, .PDF) s max. veľkosťou 5MB